Június

 

Hamecz Zsófia (10.B) versenyeredményei:

Rubint cipők minősítő verseny:

·       szóló: rubin minősítés

·       formáció: rubin minősítés

·       csoport: rubin minősítés

Grand Prix Vienna:

·       show szóló: 2. hely

·       modern szóló: 2. hely

Magyar Divat-és Sporttánc Szövetség:

·       szóló: 1. hely

·       formáció: 2. hely

·       csoport: 1. hely

Revolution Dance Cup nemzetközi minősítő táncverseny:

·       szóló: kiemelt arany

·       csoport: kiemelt arany

·       formáció: kiemelt arany

NTMFSZ (2019.04.06.):

·       szóló: 4. hely

·       csoport: 1. hely

·       formáció: 1. hely

NTMFSZ (2019.02.23.):

·       szóló: 9. hely

·       csoport: 2. hely

·       formáció: 2. hely

(Ez a két verseny alapján kvalifikáltunk a világbajnokságra.)

IDF World Dance Championship, május 22-26 , Pula, Horvátország

·       szóló: 1. hely

·       csoport: 1. hely

·       formáció: 5. hely

 

 

 


Gimnáziumunk három diákja: Bódis Mira (11.A), Holozsai Hanna (11.A) és Tátrai Marcell (11.A), dr. Pete László, DE BTK Tudományos Diákköri Tanácsának elnöke meghívására az idei tanévben tehetséggondozó mentor-programban vett részt a Debreceni Egyetemen. Kutatásuk eredményéről a GRADUS Középiskolás Diákok Konferenciáján adtak számot.

Az előadásaik címe:

Holozsai Hanna 11. A

Színről színre – Madách Imre Az ember tragédiája című drámai költeményének színpadra komponálásáról Vidnyánszky Attila rendezéseiben

Bódis Mira 11.A

A titkos kert

Tátrai Marcell 11.A

„Versi ungheresi incomprensibili” – Olasz–magyar slam poetry kapcsolatok

 

 

 

A Debreceni Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett „Én a képben” c. minősítő rajzpályázaton Holozsai Hanna (11.A) arany minősítést szerzett, az „Így játszunk mi!” című országos rajzpályázaton pedig különdíjban részesült.

 

 

Weertben (Hollandiában) megrendezett Junior Triatlon Európa-bajnokságon Ferenczi Nikolett (11.B) csapatával III. helyezést ért el.

 

 

   

Fülöp Kata (9.A) és Jertyity Dávid (9.A) alkotta PKP nevű csapat a Gábor Dénes Országos Számítástechnikai Emlékversenyen, a 9-10. évfolyamosok kategóriájában I. helyezést ért el.
Kata és Dávid párosa ugyanezen a versenyen elnyerte a „legprofibb cégalapító” címet, valamint „a legjobb weblap készítője” címet is.


Május

Papp Bálint Judo 81 kg az Országos Judo (81 kg) Diákolimpián I. helyezést ért el, és ezzel az eredményével harmadjára vált legyőzhetetlenné.

Fedora Ferenc (5.c) az Országos Judo Diákolimpián I. helyezést ért el.

Milán Kornél (11.A) az Országos Uszonyos Úszás Diákolimpián II. helyezést ért el.

Marusák Orsolya (5.c) a XXVIII. Lavotta János Regionális Hegedűversenyen I. helyezést ért el.

 

Pósán András (5.c) az Országos Lövészet Diákolimpián IV. helyezést ért el.

 

Oparaugo Laura (8. A) a Reading in English Olvasási Versenyen Stage 4 kategóriában I. helyezést ért el. Felkészítő tanára Gál József volt.

 

Fekete Alexandra (9.A) a Magyar Látványtánc Sportszövetség Magyar Bajnokság „B” kategória Queen Feeling Tánc és Mazsorett Egyesület által szervezett 8. Majorette és Twirling 8.2 bottal/Twirling-felnőtt-szóló KÜLÖNDÍJBAN részesült.

 

A május 22-én rendezett II. Svetits Röplabda Tornát gimnáziumunk leánycsapata nyerte meg, megelőzve – többek között – az utánpótlás csapatunkat is. A csapat edzője Nagyné Farkas Gyöngyvér.

 

Az első Svetits Streetball kupán csapatunk III. helyezést ért el.

Csapattagok voltak: Bakkai Ákos (10.A), Bordosi Attila (11.B,), Szászi Attila (10.B) és Vasváry Márton (11.B). Edzőjük Takácsné Bodnár Margit.


Az egyházmegyei főzőversenyen gimnáziumunk csapata II. helyezést ért el és különdíjban részesült. Csapattagok voltak: Diószegi-Szabó Bence (9.B), Dancs Márton (9.B), Kókai Máté (9.B), Papp Bálint (9.B) és Pete András (9.B). Felkészítőjük Pénzes Andrea élelmezésvezető volt.

 

Az Ábel Jenő Országos Latin Verseny Minores kategóriában Pete András (9.B) IX. helyezést ért el. Felkészítő tanára Géczy M. Erzsébet volt.

 

Az Ábel Jenő Országos Latin Verseny Maiores kategóriában Füzesi Marcell (9.A) X. helyezést ért el. Felkészítő tanára Géczy M. Erzsébet volt.

 

Árpád Kupa Nemzetközi Úszóversenyen 200 méteres mellúszásban Dancs Márton (9.B) I. helyezést ért el.

 

Raw Ifi-Junior-Masters Fekvenyomó MB és Raw Fekvenyomó CSB Ifi 83 kg súlycsoportban Füzesi Marcell (9.A) II. helyezést ért el.

 

Diákolimpia 2019. Judo (81 kg) Papp Bálint (9.B) I. helyezést ért el.
 


Április

Gajdos Boglárka (10.B), Gáti Réka (10.B) és Hamecz Zsófia (10.B)  a Kozma László Országos Informatikai Alkalmazói Tanulmányi Verseny döntőjében III. helyezést értek el.

Felkészítő tanáruk Szűkné Iski Izolda.

 

 

Április 11-én, a költészet napján tartott gimnáziumi versmondó verseny eredményei:

I.kategóriában (7-8. osztály):

Dancs Dorka (8.B) I., Rákosi Rebeka (7.A) II. és Palotai Réka (8.B) III. helyezést ért el.

II. kategória (9-12.osztály):

Holozsai Hanna (11.A) I., Sztancs László (9.A) II., Fülöp Kata (9.A) és Dremák Dalma (12.B) megosztott III. helyezést ért el.

 

 

  

Az Éneklő Ifjúság minősítő hangversenyét a Svetits Kicsinyek Kórusa Arany Diplomával, az Iniciálé Szkóla Arany minősítéssel zárta. Az Iniciálé Szkóla – a gregorián hiteles tolmácsolásáért – elnyerte a zsűri különdíját is. Karvezetők voltak: Horváth Katalin és Suba Dorottya.

 

Kókai Balázs (7.A) a Miskolcon rendezett nemzetközi gyorskorcsolyázó versenyen korosztályában valamennyi távon - 500 méteren, 777 méteren és 1000 méteren is II. helyezést ért el, így összesítésben is a II. helyet szerezte meg.


A 20 csapatos Amatőr Röplabda Diákolimpia országos döntőjében Gimnáziumunk csapata VIII. helyen végzett. Vojth Laura (11.B) megkapta a legjobb támadó játékosnak járó különdíjat. A csapat edzője: Nagyné Farkas Gyöngyvér.

 

A Debreceni Hoki Klub U 18-as csapata az országos bajnokságon bronzérmet szerzett. A csapatot a svetitses Diószegi Szabó Bence (9.B) és Kókai Máté (9.B) is erősítette.

 

 

Pete Miklós (12.A) az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen (OKTV) olasz nyelvből II. helyezést ért el. Felkészítő tanára Csurkó Evelin volt.

 

A GENIUS LOCI Várostörténeti Versenyen Gimnáziumunk csapata III. helyezést ért el. Csapattagok voltak: Fekete Dorottya (10.A), Maráz Adrienn (10.B) és Molnár Dániel (10.). Felkészítő tanáruk Baranya Csaba volt.

 

A XVII. Debreceni Költészeti Fesztivál keretében megrendezett szavalóversenyen Tátrai Marcell (11.A) I. helyezést ért el. Felkészítő tanára Marosi-Nagy Edit volt.
 

 

A Medve Matekversenyen Nagymedve kategóriában arany fokozatot és IV. helyezést ért el az Ambrus Éva (10.A), Hajós Eszter (10.A) és Mosolygó Panni (10.A) alkotta csapat.

Felkészítő tanáruk Dr. Tóth Anna volt.

 

A Medve Matekversenyen Jegesmedve kategóriában ezüst fokozatot és VI. helyezést ért el

a Bordosi Attila (11.B), Farkas Máté (11.B) és Vasváry Márton (11.B) alkotta csapat.

Felkészítő tanáruk Dr. Tóth Anna volt.

 

Erdei Zita (8.B) az OATV (Országos Angol Tanulmányi Verseny) II. fordulójába jutott.

Felkészítő tanára: Lukács Katalin.

 

Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája által szervezett "Angolszász ünnepek" című megyei kultúrtörténeti angol nyelvi vetélkedőn csapatunk V. helyezést ért el.

A csapat tagjai voltak: Győri Janka (8.B), Erdei Zita (8.B) és Lukács Adél (8. B).

Felkészítő tanáruk Lukács Katalin volt.

 

Kókai Balázs (7.A) a Celje-ben rendezett rövid pályás gyorskorcsolya Alpok-Adria Kupa zárósorozatán 1000 méteren III. helyezést ért el.

 

Gajdos Boglárka (10.B), Gáti Réka (10.B) és Hamecz Zsófia (10.B)  a Kozma László Országos Informatikai Alkalmazói Tanulmányi Verseny döntőjébe jutottak a 2. forduló II. helyezettjeként.

Felkészítő tanáruk Szűkné Iski Izolda.


Március

Gimnáziumunk röplabda csapata bejutott az Amatőr diákolimpia országos döntőjébe. A csapat edzője Nagyné Farkas Gyöngyvér.

 

Kuhn Borbála (8.B) az Országos Logo Programozási Verseny döntőjébe jutott kategóriájában megyei I. helyezettként, melyet  ELTE-n rendeznek meg . Felkészítő tanára Szűkné Iski Izolda.

 

 


A Benedek napok keretében a Debreceni Benedek Elek Általános Iskola által szervezett angol nyelvi versenyen a 8. évfolyam emelt óraszámú kategóriájában Palotai Réka (8. B) III.,
Erdei Zita (8. B) IV. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk Lukács Katalin volt.

 

A Nemes Tihamér Országos Informatikai Alkalmazói Verseny döntőjében Kuhn Borbála (8.B) X. helyezést ért el. Felkészítő tanára Szűkné Iski Izolda volt.

 


A 2019. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Élőbeszéd B kategóriában Pete Miklós (12A) I. helyezést ért el.
Felkészítő tanára Csurkó Evelin volt.

 


A 2019. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Versmondás kategóriában Pallag Sára (12.A) II. helyezést ért el.
Felkészítő tanára Csurkó Evelin volt.

 


A 2019. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón „Ki tud többet Olaszországról?” Kvíz kategóriában Jertyity Róbert (12.A) III. helyezést ért el. Felkészítő tanára Csurkó Evelin volt.

 


A 2019. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Élőbeszéd B kategóriában Szabó Ábel (11.A) III. helyezést ért el.
Felkészítő tanára Csurkó Evelin volt.

 


A 2019. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón
az Eötvös Loránd Tudományegyetem Olasz Tanszékének pályázatai prózafordítás kategóriában Pete Miklós (12.A) III. helyezést ért el.
Felkészítő tanára Csurkó Evelin volt.

 


A 2019. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón
Prózamondás kategóriában Tátrai Marcell (11.A) III. helyezést ért el.
Felkészítő tanára Csurkó Evelin volt.

 

A Szekszárdon megrendezett "Az én Pannóniám" elnevezésű Országos Versmondó Találkozó és Minősítő Versenyen Tátrai Marcell (11.A) produkcióját a versmondók szakmai fóruma "Arany" minősítéssel jutalmazta.
A nívós elismerésen túl, Tátrai Marcell meghívást kapott a Versünnep Fesztiválra is, amelyet a Pesti Vigadóban rendeznek. Felkészítő tanára Marosi-Nagy Edit volt

 

„Ki mit tud értékeinkről?” elnevezésű vetélkedő megyei döntőjében gimnáziumunk csapata III. helyezést ért el. Csapattagok voltak: Dancs Márton (9. B), Diószegi-Szabó Bence (9. B), Kókai Máté (9. B) és Pete András (9. B). Felkészítő tanáruk Némethné Székely Julianna volt.

 

16. Tisza Kupa Nemzetközi Rövidpályás Gyorskorcsolya Versenyen, melyen hat nemzet sportolói vettek részt, Kókai Balázs (7.A) Junior D korosztály 500 méteren III. helyet és C-D korosztályos váltóban szintén III. helyezést ért el.

 

Pete Miklós (12.A) az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen (OKTV) olasz nyelvből bejutott az országos döntőbe. Felkészítő tanára Csurkó Evelin.

 

Bus Dániel (12.B) az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen (OKTV) latin nyelvből bejutott az országos döntőbe. Felkészítő tanára Géczy M. Erzsébet.

 

Kuhn Borbála (8.B) a Nemes Tihamér Országos Informatikai Verseny döntőjébe jutott, melyet az ELTE-n rendeznek meg. Felkészítő tanára Szűkné Iski Izolda.

 

Gólya Richárd (12.B) bejutott az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) második fordulójába történelemből. Felkészítő tanára Baranya Csaba.


Február

Rövidpályás Gyorskorcsolya IV. korcsoportban, a Diákolimpia megyei fordulójában, a gimnáziumunkat képviselő Szabó Márton (7.B) I. helyezést, Kókai Balázs (7.A) II. helyezést és Kosztin-Számadó Zétény (7.B) III. helyezést ért



ökoiskola

Szalagtűző műsor
Kaláka együttes koncertje
Általános iskolás kisdiákok
Óvodai karácsony
Gimnáziumi évnyitó
Termények megáldása-óvoda
Nyakkendőátadó műsor
Svetits-cukrászda
Mikulás műsor az általános iskolában
Sítábor
Karácsonyi műsor a gimnáziumban
Diákelőadás a Svetits-héten
Svetits-hetek előadásán
Karácsonyi kézműveskedés
Általános iskolás kisdiák
Gimnazisták klubja
Kollégiumi beavató
Gimnáziumunk röplabda csapata
Svetits-nap
Karácsonyi műsor
Évnyitó az általános iskolában
Farsang az általános iskolában
Szalagtűző
Máriapócsi zarándoklat
Svetits-nap
Június 2019
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
jún.16. V-aug.31. Szo
Nyári szünet
jún.16. V, 09:00 -
Évzáró (ált.isk.)
jún.17. H-jún.28. P
Napközis tábor (alsósok)
jún.17. H, 08:00 - 18:00-jún.20. Cs
Szóbeli érettségi
jún.24. H, 08:00 - 13:00
Beiratkozás (gimn.)