December

 

Holozsai Hanna (11. A) a németországi Brandenburg tartomány által szervezett 51. Nemzetközi Festő – és Rajzversenyen linómetszetével korosztályában (16-20 év) I. helyezést ért el. Ez az egyik legjelentősebb németországi rajzverseny, 2-3000 résztvevővel. A díjnyertes művek vándorkiállításon tekinthetők meg a tartomány nagyvárosaiban.

 


A Karácsonyi Kosárlabda Kupán Bordosi Attila (11.B), Fülöp Ádám (11.B) és Vasváry Márton (11.B) III. helyezést ért el.

 

A Soproni Egyetem által szervezett  Infósok Viadala 2018 országos középiskolai gazdaságinformatikus versenyen Belics Fanni (11. A)  IV. helyezést ért el a We can't C# csapat tagjaként.

 


Az EURO Baptista Két Tanítási Nyelvű Gimnázium által szervezett megyei angol nyelvi versenyen iskolánk csapata II. helyezést ért el. Csapattagok voltak: Erdei Zita (8. B), Győri Janka (8.B) és Lukács Adél (8. B).

Felkészítő tanáruk Lukács Katalin volt.

 

Gólya Richárd (12. B) történelemből bejutott az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) második fordulójába.
Felkészítő tanára Baranya Csaba volt.


Hamecz Zsófia (10. B) az IDF Országos Versenyén szólóban I. és II. helyezést, csoportban II. helyezést, a Revolution Dance Cup Országos Minősítő Táncversenyen aranyminősítést, a Debreceni Év Tánca Minősítő Versenyen Gyémántminősítést és szponzori díjat nyert.
A Rubin Cipők Minősítő Versenyen rubinminősítést, a Magyar Divat és Sporttánc Szövetség Debreceni Versenyén II. és III. helyezést ért el.


Maráz Adrienn (10. B) a Revolution Dance Cup Országos Minősítő Táncverseny Formációban I. és II. helyezést, az MLTSZ Európa Bajnokságon formációban Európa Bajnoki címet nyert.
Az MLTSZ Területi Táncversenyen I. és II. helyezést, az Abigél Országos Minősítő Táncversenyen kiemelt I. helyezést és különdíjat, a Böszörmény Minősítő Táncversenyen I. és II. helyezést, az MLTSZ Országos Táncversenyen I. helyezést ért el.


Fekete Attila (10. B) a Karate Európa Bajnokságon az U16 korcsoport – 70 kg kategóriában III. helyezést ért el.
 

 

A Debreceni Egyetem által, a középiskolás korosztály számára rendezett orosz nyelvi vetélkedőn Bus Dániel (12. B) II. helyezést ért el. Dániel intenzív, drámapedagógiai módszeren alapuló nyelvi táborban vehet részt.

Felkészítő tanára Gál József volt.


November

A debreceni Benedek Elek Általános Iskola által szervezett angol nyelvi versenyen a 8. évfolyam emelt óraszámú kategóriájában Palotai Réka (8. B) III., Erdei Zita (8. B) IV. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk Lukács Katalin volt.

 

November 23. és 25. között, a lengyelországi Sanokban megrendezett Rövidpályás Gyorskorcsolyázó Versenyen, (Danubia Kupa) Kókai Balázs (7. A) 777 m-en II. helyezést ért el.

Balázs 500 m-en és 777 m-en is korosztályos országos csúcsot korcsolyázott.

 

Gimnáziumunk amatőr röplabdásai - az igazolt játékosokat is fogadó - nyílt diákolimpia városi döntőjében bronzérmesek lettek. Gratulálunk a csapat tagjainak és edzőjüknek, Nagyné Farkas Gyöngyvérnek!


Október

A Matula-napok keretében, a DRK Dóczy Gimnáziumában megrendezett Szabó Magda irodalmi-történelmi emlékversenyen iskolánk csapata IV. helyezést ért el.

Csapattagok voltak: Bódis Mira (11.A), Fejes Petra (11.A) és Vojth Laura (11.B).

Felkészítő tanáruk Lukács Katalin volt.

 

Október 26. és 28. között, Debrecenben megrendezett Csizmadia Trophy Nemzetközi Rövidpályás Gyorskorcsolyázó Versenyen, melyen hat nemzet közel 130 versenyzője vett részt, Kókai Balázs (7. A) 777 méteren II. helyezést, 500 méteren III. helyezést ért el.

 

 

 

Fekete Attila Mihály (10. B) a Damashi kupa országos versenyén U16 korcsoport - 70 kg kategóriában I. helyezést ért el, és ezzel kvalifikálta magát a novemberben megrendezésre kerülő Európa bajnokságra.

 

 

 

 

Ferenczi Nikolett (11. B), a DSC-SI triatlonistája, a Buenos Airesben megrendezett Ifjúsági Olimpián egyéniben futásban a nyolcadik legjobb európaiként ért célba, összességében a 13. helyezett lett.


2018 szeptember

Papp Bálint (9. B) Europa Liga Judo Nemzetközi Versenyen III. helyezést ért el.


Május

 

Pete Miklós (11.A) az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) országos döntőjében latin nyelvből I. helyezést, olasz nyelvből VI. helyezést ért el.

 

 

A Megyei Programozási Versenyen Szabó Benedek (12. B) VI. helyezést, Mezei Botond (12. B) VII. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Szűkné Iski Izolda volt.

 

 

      

A Nemes Tihamér Országos Alkalmazói Informatika verseny döntőjében Molnár Borbála (8.A)  és  Fülöp Kata (8.A) dicséretben részesült. Felkészítő tanáruk Szűkné Iski Izolda és Kepics Ilona voltak.

 

 


A 2018. évi Diákolimpián Judo (80 kg) sportágban Papp Bálint (8.B) I. helyezést ért el.

 

 

A Keresztény/Keresztyén Iskolák Találkozója keretében megrendezett angol pályázaton Berény Emma (9.A) és Győri Eszter (9.B) II. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk Zabó Judit volt.

 

 

A Keresztény/Keresztyén Iskolák Találkozója keretében megrendezett fizika pályázaton Daróczy Balázs (11.B) és Hajnal Dániel (11.B) II. helyezést értek el. Felkészítő tanáruk Jászai Gyöngyvér volt.

 

  

A Keresztény/Keresztyén Iskolák Találkozója keretében megrendezett német pályázaton Gráfel Eszter (11. B) különdíjban részesült.

Szabó Zita német német nyelvből, általános iskolások kategóriájában különdíjat nyert.

Felkészítő tanára Ragány Rita volt.

 

Rácz Balázs (12. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Élőbeszéd B kategóriában, I. helyezést ért el.

 

Pete Miklós (11. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Élőbeszéd B kategóriában és a meseírás kategóriában is I. helyezést ért el.

 

Tátrai Marcell (10. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón mind a versmondás, mind a prózamondás kategóriában II. helyezést ért el.

 

Jertyity Róbert (11. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón "Ki tud többet Olaszországról?" kvíz kategóriában II. helyezést ért el.

 

Szabó Ábel (10. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Élőbeszéd A kategóriában III. helyezést ért el.

 

Pallag Sára (11. A) a 2018. évi Festival d'Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón versmondás kategóriában IV. helyezést ért el.

 

 

 

 

A május 16-án megrendezett I. Svetits Röplabda Kupán mind lány-, mind fiúcsapatunk II. helyezést ért el. Mindkét csapat edzője Nagyné Farkas Gyöngyvér volt.

 

 

 

 

A budapesti Nemzeti Színház saját történetét feldolgozó színháztörténeti vetélkedőjén, melynek az idei évben Madách Imre és Arany János munkássága állt a középpontjában, a III. forduló után gimnáziumunk csapata – 96 induló között – a 9. helyet érte el.

A csapat tagjai voltak: Bódis Mira (10. A), Holozsai Hanna (10. A), Kiss Gábor (10. A) és Tátrai Marcell (10. A)

Felkészítő tanáruk Lukács Katalin volt.



ökoiskola

Karácsonyi műsor
Mikulás műsor az általános iskolában
Svetits-cukrászda
Sítábor
Svetits-hetek előadásán
Évnyitó az általános iskolában
Gimnáziumi évnyitó
Szalagtűző
Svetits-nap
Óvodai karácsony
Diákelőadás a Svetits-héten
Karácsonyi műsor a gimnáziumban
Termények megáldása-óvoda
Nyakkendőátadó műsor
Gimnazisták klubja
Általános iskolás kisdiák
Kaláka együttes koncertje
Szalagtűző műsor
Karácsonyi kézműveskedés
Svetits-nap
Farsang az általános iskolában
Máriapócsi zarándoklat
Gimnáziumunk röplabda csapata
Kollégiumi beavató
Általános iskolás kisdiákok
Október 2021
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
okt.24. V-nov. 1. H
Őszi szünet
nov. 7. V, 09:00 - 10:00
Közös iskolai mise (alsósoknak)
nov.10. Sze, 16:00 - 18:00
Fogadóóra (felsősöknek)
nov.11. Cs, 08:00 - 16:00
Pótbefizetés
nov.18. Cs, 16:30 - 18:00
Fogadóóra a gimnáziumban
nov.23. K, 16:30 -
Szülői képviselők gyűlése
nov.24. Sze, 09:00 - 12:00
Nyílt nap (gimn.)