Október

A Déri Múzeum városi versmondó versenyén I. helyezést ért el BORDÁS ANNA (12. A).
Felkészítő tanára: Erdeiné Poráczki Judit

 

Országos judo bajnokságon serdülő „B” korosztályos fiúk között I. HELYEZÉST ÉRT EL Papp Bálint 7. B osztályos tanulónk.

 

Aerobik Magyar Kupa döntőn II. HELYEZÉST ÉRT EL Tőkés Kinga 7. B osztályos tanulónk.

 

Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulóján Gimnáziumunk csapata 7. helyezést ért el (28 csapat közül, tagozatos csapatokkal egy kategóriában).

Csapattagok voltak: Czifra Anita (8.A), Czikó Mercédesz (8.A), Mosolygó Panni (8.A) és  Salánki Anna (8.A).

Felkészítő tanáruk Dr. Tóth Anna volt.

 

A debreceni középiskolák közötti labdarúgó tornán Gimnáziumunk csapata III. helyen végzett.

Csapattagok voltak: Ale Máté (11. B), Bodó András (11. A), Kádár Krisztián (11. A), Mezei Botond (11. B), Milán Ákos (11. A), Perge Levente (11. B), Pistár Attila (11. B) és Stiegelmayer Máté (11. A). Edzőjük Nagy Gábor volt.

 

A Diószegi napok keretében rendezett röplabda tornán Gimnáziumunk A röplabda csapata I. helyen, B röplabda csapatunk a II. helyen végzett. Edzőjük Nagyné Farkas Gyöngyvér volt.

 

Maráz Adrienn (8. B) a budapesti Országos Művészeti Versenyen Arany Minősítést szerzett,
a Látvány Tánc Európa Bajnokságon csapatban 1.helyezést ért el, Budapesten a Magyar Bajnokságon párosban 2.hely (spanyol-tánc és cigány-tánc), csapatban 1.hely

 


Május

Bus Dániel (9.B) a Curie Kémia emlékverseny országos döntőjében XIV. helyezést ért el. Felkészítő tanára Dr. Tóth Anna volt.

 

Csendom Anna (9. B) a Keresztény/Keresztyén Iskolák Találkozója keretében szervezett magyar pályázaton I. helyezést ért el. Felkészítő tanára Erdeiné Poráczki Judit volt.

 

Gólya Richárd (9. B) a Savaria országos történelem tantárgyi verseny országos döntőjében XIII. helyezést ért el. Felkészítő tanára Baranya Csaba volt.

Iskolánk május 8-án 16 csapattal, összesen 47 versenyzővel képviseltette magát az idei Medve Matekversenyen. A csapatok állomásról állomásra járva oldottak meg matematikai és logikai feladatokat, a Nagyerdő fái között és az egyetemi campus területén. Iskolánkból a legtöbbet gyalogló csapat tagjai egyenként 6015 m-t tettek meg a verseny során. A csapat tagjai Mezei Botond (10. B) és Szabó Benedek (10. B), akik kiegészülve Dr.Battyányi Péterrel, a matematika tanárokkal egy kategóriában indultak, s értek el 10. helyezést.


Április

A Grimm Kiadó "Tiéd a Szó-Tár" nyelvi versenyén orosz nyelvből Gimnáziumunk három csapata jutott be a regionális döntőbe.

A csapatok tagjai: Pete Miklós, Szabó Miklós, Barna Márton (9. évf.)

Czéh Kinga, Váradi Gabriella (11. évf.)  

Ferenczi Felícia, Keresi Boglárka, Haramura Anna, Bus Dániel (9. évf.) Felkészítő tanáruk Gál József volt. 

 

A Szegedi Egyetem Horváth István Károly latin és művelődéstörténeti versenyén, 1. kategóriában Rákos Réka (11. B) II. helyezést, 2. kategóriában Szemán Réka (10. B) III. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Géczy M. Erzsébet.

 

A budapesti II. Rákóczi Ferenc Gimnázium által Rákóczi Vallomások c. művéből megrendezett két fordulós fordítói latin versenyen, 1. kategóriában Pete Miklós (9. A) III. helyezést,Rákos Réka (11. B) V. helyezést, 2. kategóriában Szemán Réka (10. B) VI. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Géczy M. Erzsébet.

 

A Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája által szervezett „Angolszász ünnepeknevű angol nyelvi kulturális versenyen Gimnáziumunk csapata II. helyezést ért el. A csapat tagjai voltak:Bodogán Csaba (8. A) , Szabó Ábel (8.A) és Kovács Hanna (8. B). Felkészítő tanáruk Lukács Katalin.

 

Radics Viktória(12. A) a 2016. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón a VPG Embléma pályázatán I. helyezést ért el.

 

Vas Enikő (12. A) a 2016. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Prózamondás kategóriában II. helyezést ért el.

 

Pamuk Júlia(11. B) a 2016. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Studio Italia kvíz kategóriában II. helyezést ért el.

Détár Anna(12. A), Medve Anna (9. A), Pamuk Júlia (11. B) és Radics Viktória (12. A) a 2016. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón Kultúrtörténeti vetélkedő kategóriában dicséretben részesült.

 

Kéry Dorottya(11. A) a 2016. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón a PPKE BTK Film kategóriában dicséretben részesült.

 

Medve Anna(9.A) a 2016. évi Festival D’Italiano Országos Középiskolai Olasz Nyelvi Diáktalálkozón a DE BTK Gesti kategóriában emléklapot kapott.

Felkészítő tanáruk Medvéné Kovács Enikő volt.

 

Gimnáziumunk csapata a Magyar Vöröskereszt Debrecen Területi Szervezete által meghirdetett Elsősegély versenyen II. helyezést ért el. Csapattagok voltak: Bordosi Attila, Herbák Anna, Fejes Petra, F. Nagy Eszter, Páll Virág és Voith Laura. Felkészítő tanáruk Takácsné Bodnár Margit volt.


Március

Vas Enikő (12. A) az Országos középiskolai tanulmányi verseny (OKTV) II. fordulójába jutott olasz nyelvből. Felkészítő tanára Medvéné Kovács Enikő volt.

 

 

Gólya Richárd (9. B) a Savaria országos történelem tantárgyi verseny országos döntőjébe jutott. Felkészítő tanára Baranya Csaba volt.

 

Bus Dániel (9. B) a Curie Kémia Emlékverseny országos döntőjébe jutott. Felkészítő tanára Dr. Tóth Anna volt.

 

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóján

Hajnal Dániel (9.B) 18. helyezett lett (több mint 80 versenyzőből, a matematika tagozatos diákokkal egy kategóriában). Felkészítő tanára Dr. Tóth Anna volt.

 

Szabó Benedek (10. B) 16. helyezett lett (több mint 60 versenyzőből, a matematika tagozatos diákokkal egy kategóriában). Felkészítő tanára Dr. Tóth Anna volt.

 

Mezei Botond (10. B) 27. helyezett lett (több mint 60 versenyzőből, a matematika tagozatos diákokkal egy kategóriában). Felkészítő tanára Dr. Tóth Anna volt.

 

Fejes Petra (8. A), Molnár Ágota (8. A) és Nagy Anna Napsugár (8. A) a Tóth Árpád Gimnázium által szervezett, Fekete István írásain alapuló „Erdei utakon” című irodalmi és biológiai vetélkedőn III. helyezést ért el. Felkészítő tanáraik Lukács Katalin és Dr. Suba Lászlóné voltak.

 

Ignáth Dorina (11. A), Hajdu Márta (11. A) és Farkas Csenge (11. A) a Tóth Árpád Gimnázium által szervezett, Fekete István írásain alapuló „Erdei utakon” című irodalmi és biológiai vetélkedőn III. helyezést értek el. Felkészítő tanáraik Lukács Katalin és Dr. Suba Lászlóné voltak.

 

 

 

 

 

Röplabda csapatunk a Diákolimpián, a IV. korcsoportban városi III. helyezést ért el.

Gratulálunk a csapatnak és edzőjüknek, Nagyné Farkas Gyöngyvérnek!

 

 

A Debreceni Karácsony Sándor Általános Iskola által szervezett megyei angol nyelvi akadályversenyen iskolánk csapata 6. helyezést ért el. (A versenyen 105 diák mérte össze tudását.) A csapat tagjai voltak: Kiss Kamilla (7. A), Berényi Emma (7. A) és Páll Virág Anna (8. A). Felkészítő tanáraik Dénesiné Zabó Judit és Lukács Katalin voltak.


Február

Rákos Réka(11. B) latin nyelvből, az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) II. fordulójába jutott.  Felkészítő tanára Géczy M. Erzsébet volt.

 

Pete Miklós(9. A) a Pécsi Hyperión Országos Tanulmányi Verseny Vicipaedia Latina Mirores kategóriában I. helyezést ért el. Felkészítő tanára Géczy M. Erzsébet volt.

 

Gólya Richárd(9. B) a Savaria Országos Történelmi Tantárgyi Verseny megyei fordulójába jutott. Felkészítő tanára Baranya Csaba volt.

 

A Bozsik kupa második fordulójában a 7-8. osztályos lányokból álló csapatunk I. helyezést ért el – kettő győzelemmel és egy vereséggel, tíz rúgott és kettő kapott góllal.

 

A 7-8. osztályos fiúcsapatunk I. helyezést ért el.



ökoiskola

Általános iskolás kisdiák
Szalagtűző
Svetits-hetek előadásán
Gimnáziumi évnyitó
Évnyitó az általános iskolában
Kollégiumi beavató
Szalagtűző műsor
Farsang az általános iskolában
Svetits-nap
Sítábor
Svetits-cukrászda
Svetits-nap
Általános iskolás kisdiákok
Kaláka együttes koncertje
Karácsonyi műsor a gimnáziumban
Óvodai karácsony
Karácsonyi műsor
Diákelőadás a Svetits-héten
Gimnazisták klubja
Mikulás műsor az általános iskolában
Karácsonyi kézműveskedés
Gimnáziumunk röplabda csapata
Nyakkendőátadó műsor
Termények megáldása-óvoda
Máriapócsi zarándoklat
Október 2021
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
okt.24. V-nov. 1. H
Őszi szünet
nov. 7. V, 09:00 - 10:00
Közös iskolai mise (alsósoknak)
nov.10. Sze, 16:00 - 18:00
Fogadóóra (felsősöknek)
nov.11. Cs, 08:00 - 16:00
Pótbefizetés
nov.18. Cs, 16:30 - 18:00
Fogadóóra a gimnáziumban
nov.23. K, 16:30 -
Szülői képviselők gyűlése
nov.24. Sze, 09:00 - 12:00
Nyílt nap (gimn.)